برنامه سالانه بنیاد روز شنبه 5 مارس 2016 در برونای گالری سوآس

در مراسم امسال ازشاعر مهمانمان آقای هادی خرسندی قدردانی خواهیم کرد وایشان، پس از معرفی کوتاهی توسط دکتر ابراهیم هرندی، برخی ازاشعارخود را برایمان خواهند خواند.

یکی از هدفهای اصلی بنیاد تشویق شاعران جوان فارسی زبان است. در این مراسم برندگان هفتمین سال "جایزه شعرژاله اصفهانی" اعلام خواهند شد.

گروه موسیقی ایرانی، متشکل از هنرمندان پراستعداد، حسین علیشاپور، ادیب رستمی و مهدی رستمی، تجربه جدیدی در موسیقی سنتی و محلی را ارائه خواهند کرد.

همچنین طنز پرداز افغان هارون یوسفی با طنز خود برنامه های ما را متنوع ترخواهند کرد.

بسیار مفتخریم که اعلام کنیم شاپی خرسندی، کمدین رادیو و تلویزیون و صحنه های انگلیس، نیز دراین شب برایمان برنامه اجرا خواهند کرد.

امیدوارم بتوانید دراین برنامه به همراه دوستان خود شرکت کرده و مانند هرسال ما را با حضورتان به تدواوم کارمان تشویق کنید.

ضمناً خیلی سپاسگزار خواهیم شد اگر در پخش خبراین برنامه و تشویق دوستان به شرکت در آن، از طریق ای میل و رسانه های اجتماعی خود مانند فیسبوک، ما را یاری دهید.

نشانی


Brunei Gallery, SOAS, University of London, Russell Square, WC1H 0XG


2015 فراخوان مسابقهء شعر ژاله اصفهانی

بنیاد ژاله اصفهانی برای هفتمین سال پی در پی مسابقهء "جایزه شعر ژاله اصفهانی" را برگزار می کند. هدف اصلی بیناد از برگزاری سالانه این مسابقه تشویق و حمایت از شاعران جوان فارسی زبان است.

تلاش ما دربرگزاری این مسابقه، مانند سالهای گذشته، فراهم کردن شرایطی برای آشنایی بیشتر شاعران جوان فارسی زبان در ایران ، افغانستان و تاجیکستان و دیگرکشورها با همدیگر و شناساندن شعر آنها به فارسی زبانان شعر دوست است. بویژه بنیاد ژاله اصفهانی علاقمند به کشف و مطرح نمودن شاعران جوان مستعدی است که کمتر امکان مطرح نمودن آثار خود را داشته اند. در شش سال گذشته بنیاد در این زمینه موفق بوده و توانسته است به دور از هرگونه حاشیه فقط در زمینه ادبیات و شعرگام های موثری در معرفی استعدادهای جوان بردارد.

مقر بنیاد در شهر لندن است و شاعر برگزیدۀ گروه داوران، با هزینه بنیاد برای شرکت درمراسم ویژهء دریافت جایزه به این شهر دعوت خواهد شد.

شرایط شرکت در مسابقه
 • آثار ارسالی باید در ساختارهای کلاسیک و مدرن شعر فارسی باشد.
 • آثار ارسالی باید شامل ده نمونه از اشعار شاعر باشد.
 • آثار باید تا تاریخ 30 اکتبر 2015 ( 8 آبان 1394) به دبیر خانه بنیاد ژاله به ایمیل javanan2015@jalehesfahani.com رسیده باشد.
 • سن شرکت کنندگان در پایان مهلت ارسال اشعار نباید از سی سال بیشتر باشد.
 • آثار ارسالی باید حتما به فارسی تایپ شده و به صورت یک فایل پی دی اف ارسال شود. لطفاً از ارسال فایلهای متعدد یا فرمتهای دیگر خودداری فرمائید.
 • ذکر نام، نام خانوادگی، تاریخ تولد، تلفن تماس و شهر محل سکونت لازم می باشد.
 • شرکت کنندگان می‌توانند در صورت تمایل یک قطعه عکس نیز ارسال کنند.
 • بعد از ارسال آثار منتظر ایمیل رسید باشید، در غیر این صورت پیگیری فرمایید.
 • شرکت کنندگان با فرستادن اشعارشان به بنیاد ژاله اصفهانی این مجوز را می‌دهند که اشعارشان در صورت انتخاب در وب سایت بنیاد یا کتاب سال برگزیده اشعار، چاپ شود.
چگونگی داوری و گروه داوران
 • آثار در دو مرحله بررسی خواهند شد و اسامی ده نفر که به مرحله نهایی راه پیدا می کنند از طریق تارنمای بنیاد به اطلاع خواهد رسید. سپس در مرحله دوم اسامی برندگان نهایی اعلام می شود. 
 • بررسی آثار بر اساس معیارهای شعر کلاسیک و مدرن با نظر گروه داوران و انتخاب شاعران برتر با رای اکثریت آنان انجام خواهد شد.
 • اسامی هیات داوران بنیاد برای ششمین دوره مسابقه شعر ژاله اصفهانی به زودی اعلام خواهد شد.
 • در اوائل ژانویه 2016 اسامی راه یافتگان به مرحله نهایی اعلام خواهد شد و در تاریخ 16 ژانویه 2016 برابر با 26 دی 1394 در شهر لندن و در سالن اجتماعات مدرسه مطالعات شرقی و آفریقائی دانشگاه لندن (SOAS) ضمن برگزاری مراسم ویژه از سه نفر برتر تقدیر خواهد شد.
 • جایزه نفراول شامل لوح تقدیرو هزینه های سفر واقامت یک هفته ای برای شرکت در مراسم سالانه بنیاد در لندن است.
 • جایزه نفرات دوم و سوم این مسابقه شامل لوح تقدیر، جایزه نقدی، و دعوت نامه از طرف بنیاد برای شرکت در مراسم سالانه بنیاد در لندن - به هزینه شخصی برندگان- است.

رسانه های چاپی و الکترونیکی که فراخوان شعر بنیاد ژاله اصفهانی را اطلاع رسانی نمایند از حامیان این جایزه محسوب شده و از آنان قدردانی خواهد شد.

بنیاد ژاله اصفهانی
آگوست 2015 (مرداد 1394)